بازدید نماینده، فرماندار، بخشدار و جمعی از روسای ادارات رفسنجان از روستای دره در+تصاویر


به گزارش سایت دره در عکس دلنوشته صبح امروز نماینده مردم رفسنجان و انار و فرماندار رفسنجان و جمعی از روسای ادارات رفسنجان بهمراه اعضای شورا و دهیار از روستای دره در بازدید کردند.
در این بازدید ابتدا از پل شکسته شده رودخانه سفید دره در بازدید به عمل آمد و با توضیحات دهیار و اعضای شورا، نماینده و فرماندار ومسئولین در جریان مشکل بوجود آمده قرار گرفتند و سپس از محل حفر چاه پروژه آب رسانی روستا که در نزدیک محل سقاخانه بین راه رفسنجان-دره در قرار دارد بازدید به عمل آمد و مسئولین مربوطه در جریان پیشرفت کار قرار گرفتند. و در پایان از روستای دره در و تنگل روستا بازدید به عمل آمد.
در این بازدید مشکلات روستا توسط دهیار و اعضای شورا و بعضی از مردم موارد ذیل گزارش شد:
– مشکل آب مهمترین و اصلی ترین مورد عنوان شد.
– مشکل شکستن پل رودخانه سفید
– مشکل قطعی برق و افت ولتاژ برق در روستا
– مشکل کم رد شدن آمار روستا در زمان رای گیری (آمار بالای ۱۰۰۰ نفر بوده که ۳۵۰ نفر اعلام شده)
– در مورد مشکل برق روستا مقرر شد آقای حسنی (ریاست برق رفسنجان) با توجه به حاد بودن موضوع، این موضوع را خارج از نوبت پیگیری و رفع عیب نمایند (حتی اگر شده ترانس قرضی بگیرند).
– و در مورد آمار خانوار روستا مقرر شد به مرکز بهداشت مراجعه و مورد بررسی شود.
پس از گزارش مشکلات مهندس خدادادی ریاست آب و فاضلاب روستایی گزارشی از پیشرفت پروژه انتقال آب به روستای دره در را ارائه کرد که به شرح زیر است:
پروژه انتقال آب حدوداً ۶ سال پیش کلید خورد و در این مدت حدود نزدیک به ۳ کیلومتر خط انتقال آب اجراء شده و مخزن بین راهی برای پمپاژ اولیه و مخزن انتهای خط ساخته شده است و چاه مربوطه هم حفر گردیده است.
وی افزود: مانده پروژه هنوز حدود ۲٫۵ میلیلرد تومان هزینه دارد که امسال با پیگیریهای انجام شده و مساعدت جناب فرماندار و آقای مهندس انارکی نماینده شهر رفسنجان، یک میلیاردو صد میلیون تومان برای این پروژه مصوب شده است. که ان شاالله بتوانیم پیمانکاری برای کار مشخص نمائیم و کار را شروع کنیم.
وی خاطرنشان کرد:با توجه به وضعیت مالی دولت امکان تخصیص بودجه بیشتر برای اینکار مقدور نبوده و در کنار اینکار مردم هم بایستی کمک کنند انجام کار تسریع پیدا کند.


پس از گزارش مهندس خدادادی نماینده مردم رفسنجان گفت:
با توجه به سیلی که آمده و بحران شکستگی پل را بوجود آورده که بایستی آن زمان بابت این بحران مبلغی را اختصاص می دادند که نداده اند و اتفاقی نیفتاده است. هزینه ساخت این پل چیزی حدود دو میلیارد و پانصد میلیون تومان هست که به آقای محمدی گفتم گزارش این کار را آماده کند و همچنین با معاون راه داری کشور این مورد را در جریان گذاشتم که بیایند و از نزدیک مشاهده کنند.
وی همچنین در خصوص پروژه انتقال آب گفت: شش سال از زمان حفر چاه می گذرد و تجهیز انجام نشده و فقط برق به محل چاه رسیده و بایستی لوله گذاری (لوله۲۰۰) انجام شود و نزدیک به ۸ کیلومتر از لوله گذاری مسیر مانده است.
وی گفت: با تلاش های آقای مهندس خدادادی یک میلیاردو صد میلیون تومان به این پروژه اختصاص داده شده است که بیشترین اختصاص در منطقه به این پروژه داده شده است. و تلاش می کنیم بخشی دیگر را به صورت قرضی و بخشی هم با کمک بنده و آقای فرماندار ان شاالله انجام خواهد شد.
ایشان از موقعیت گردشگری و ظرفیت روستا گفت که ما بایستی با این ظرفیت ها آشنا شویم تا بتوانیم به شما کمک کنیم تا بتوانید از این ظرفیت هااستفاده کنید. و در خصوص ورود افراد از بیرون به روستا گفت بیایند اشکال ندارد دهیار جایی برایشان در نظر بگیرد اگر در دل روستا نمی خواهید در کنار روستا و یا ابتدای روستا در نظر بگیرید. و اینطور نمی تواند باشد که شما دور روستا را خط بکشید و بگویید کسی وارد نشود، چون روز بروز جمعیت روستاهای ما رو به کاهش است.(میزان جمعیت روستایی از ۷۵ درصد به ۲۵ درصد رسیده) ان شاالله با همدلی و همفکری و همکاری همه دست به دست دهیم که مشکلی را حل کنیم. الحمدالله شورای خیلی خوب و پیگیری دارید که در چندین جلسه شورا و دهیار و بخشدار نشستند و پیگیری کردند و الان هم ما آمده ایم که مشکلی را حل کنیم و اینکه بگوئیم واقعا از فردا قضیه آب حل می شود، نه اینطور نیست ولی می دانیم امسال این مساله انجام می شود.
در پایان نماینده و فرماندار و مسئولین رفسنجان بهمراه اعضای شورا و دهیار از تنگل روستای دره در بازدید نمودند.
ضمنا طبق هماهنگی های انجام شده شورای ده قرار بوده آقای مهندس رشیدی مدیر کل آب روستایی استان کرمان هم امروز از پیشرفت پروژه انتقال آب بازدید کنند.و با توجه به اینکه ایشان تهران بودند نتوانستند تشریف بیاورند که با ایشان هماهنگ شد مقرر شد روز سه شنبه یا چهارشنبه هفته آینده جهت بازدید از این پروژه به همراه هیات همراه تشریف بیاورند.

About ماشاالله يوسفي دره در

View all posts by ماشاالله يوسفي دره در →

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *